Złoty mikrofon dla Zosi z Zespołu Szkół nr 4 w Wołominie

Portal

Dnia 30 marca 2012 roku uczennica naszej “zerówki” Zosia Kulbicka pojechała wraz z opiekunem artystycznym - p. Anną Zakrzewską i rodzicami na III Ogólnopolski Konkurs Piosenki “Muzyczna Kraina Przedszkolaka” do Gniezna.

Podobnie, jak w poprzednim konkursie, Zosia już w grudniu 2011 roku brała udział w eliminacjach, do których zgłaszali się kandydaci z całej Polski. Wysłaliśmy wówczas nagranie z piosenką i … udało się. Komisja konkursowa wytypowała dziewczynkę do udziału w finale konkursu, w którym znalazło się 22 uczestników z różnych województw (my jako jedyni z mazowieckiego).

Do Gniezna przyjechaliśmy dzień wcześniej, aby w piątek o godz. 9.00 być w pełni gotowymi do występów.

Zosia zaśpiewała jako dziewiąta, piosenkę pt.: “Rudy rydz”. Potem długo z drżącym sercem oczekiwaliśmy na werdykt jury. Napięcie było ogromne, gdyż miejsca czytane były od końca - od wyróżnień.

Jakież było nasze szczęście, gdy usłyszeliśmy, że Zosia otrzymała I miejsce i upragnioną statuetkę - “Złoty mikrofon”. Oprócz tego oczywiście mnóstwo drobnych prezentów, słodyczy, plecak z Barbie.

O nagrody, darmowe noclegi, wyżywienie postarała się przesympatyczna pani Iwonka z Przedszkola nr 8 w Gnieźnie “Mali Polanie”, która przed konkursem długo szukała i prosiła sponsorów o pomoc. A lista ich była bardzo długa.

Dziękujemy bardzo organizatorom konkursu, w szczególności pani Danucie Janas i panu Adamowi Deneka za cudowne przyjęcie i wspaniałą atmosferę.

Dziękujemy także naszej wspaniałej Przewodniczącej Rady Rodziców - pani Beacie Czajce oraz całej Radzie Rodziców za to, iż wsparła nas finansowo, abyśmy mogli wziąć udział w tym ogólnopolskim konkursie oraz w ogólnopolskim konkursie w Dobiegniewie. A przecież było warto, bo przywieźliśmy dwa pierwsze miejsca i jedno wyróżnienie!

11.04.2012

Portal Edukacyjny Gminy Wołomin
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.