SPOTKANIE Z GOŚCIEM Z INDII

Portal

SPOTKANIE Z GOŚCIEM Z INDII

Przedszkole nr 5 w Wołominie wraz z Instytutem Globalnej Odpowiedzialności oraz Polskim Stowarzyszeniem Sprawiedliwego Handlu mają przyjemność zaprosić na spotkanie z panem Vikasem Kumarem przedstawicielem TARA projects – organizacji zrzeszającej spółdzielnie Sprawiedliwego Handlu.

Już od dwóch lat przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Wołominie poznają świat w ramach międzynarodowego projektu „Zrozum świat – przedszkola”. W czasie zajęć rozmawiamy o ludziach i miejscach w różnych zakątkach globu oraz o tym co nas z nimi łączy.

Jednym z poruszanych tematów jest Sprawiedliwy Handel.

W kwietniu mamy szansę spotkać się z gościem z dalekich Indii, który jest przedstawicielem drobnych producentów wytwarzających żywność i przedmioty codziennego użytku w certyfikowanych spółdzielniach Sprawiedliwego Handlu.

Jak działa Sprawiedliwy Handel oraz jak wygląda codzienne życie w Indiach będzie się można przekonać osobiście podczas spotkania 27 kwietnia o godz 15.45 – 17.00 (poniedziałek) w Przedszkolu nr 5.

W czasie spotkania będziemy mieli okazję spróbować pysznych herbat i przekąsek pochodzących ze Sprawiedliwego Handlu.

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Serdecznie zapraszamy małych i dużych do Przedszkola nr 5

im. Kota w butach, ul.Broniewskiego 2

24.04.2015

Portal Edukacyjny Gminy Wołomin
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.